Terapia zajęciowa

terapia zajciowa
terapia zajęciowa

Ważnym czynnikiem życia mieszkańców jest terapia zajęciowa i opieki  inna niż medyczna. Poprawia to znacznie samopoczucie i kondycje psychiczną mieszkańców. Nasi podopieczni mają nieograniczony dostęp do telewizji publicznej, komercjalnej i regionalnej. Każdy pokój wyposażony jest w radioodbiornik a doprowadzona instalacja „azart” pozwala na podłączenie własnego odbiornika telewizyjnego. Posiadamy bibliotekę z dużym wyborem książek zróżnicowanych tematycznie.

Prócz tego, mieszkańcy maja możliwość czynnego udziału w zajęciach prowadzonych w ramach terapii zajęciowej pod opieką i fachowym nadzorem wykwalifikowanych pracowników.  Uwzględniając indywidualne plany opieki, wiek, zaangażowanie, sprawność manualną  – mieszkańcy uczestniczą w terapii grupowej lub indywidualnej. Prowadzone są zajęcia plastyczne, robótki ręczne, papieroterapia, zajęcia w pracowni stolarskiej czy muzykoterapii. Prace mieszkańców są eksponowane  i wiele tych prac wykorzystuje się do wystroju wnętrz Domu. Z osobami leżącymi prowadzone jest terapia i rehabilitacja przyłózkowa.

W Domu usytuowana jest Kaplica w której odprawiane są przez Księdza Kapelana Domu – Msze św.

Z innych działań w zakresie terapii zajęciowej organizowane są zabawy taneczne, prowadzony jest zespół wokalny, organizowane są wycieczki turystyczne(m.in. nasi mieszkańcy zwiedzali Kraków, Częstochowę, Łańcut). Nasi mieszkańcy uczestniczą w licznych imprezach wojewódzkich (spartakiady dps-ów, wystawy twórczości).